Vyhledávání materiálů

Na portálu eKabinet.cz se nachází více než 50 000 profesionálně vytvořených multimediálních a interaktivních vzdělávacích materiálů různého typu. Videomanuál, jak vyhledávat materiály pro přípravy na vyučovací hodiny a úlohy, naleznete ve Školicí zóně. Pro zjednodušení a urychlení vyhledávání materiálů, které odpovídají vašim potřebám, jsou v části Vyhledávat materiály na hlavní stránce portálu následující možnosti vyhledávání:

  • Vzdělávací obsah: po kliknutí na název vzdělávacího obsahu se zobrazí jeho základní rozdělení. Příklad: Přírodovědné předměty, Základní škola - 2. část, Přírodopis. Po výběru konkrétní možnosti v této části se zobrazí struktura vzdělávacího obsahu, v jejímž rámci jsou vzdělávací materiály rozděleny do jednotlivých témat. Kliknutím na konkrétní téma si zobrazíte různé typy vzdělávacích materiálů, přiřazených k tomuto tématu.

  • Klíčová slova: zadejte klíčové slovo nebo klíčová slova vzdělávacího materiálu do vyhledávacího okna Klíčová slova na hlavní stránce portálu a klikněte na ikonu Hledat. Následně se zobrazí všechny typy vzdělávacích materiálů, u kterých jsou zadefinována vámi zadaná klíčová slova.

  • Kategorie: v rámci kategorií si můžete nastavit vlastní filtr výběrem z předdefinovaných možností. Zobrazí se ty vzdělávací materiály, které odpovídají nastaveným kritériím ve vašem filtru. Kritéria vyhledávání ve filtru se kumulují. Čím vyšší počet kritérií ve filtru nastavíte, tím užší výběr vzdělávacích materiálů získáte.

Vyhledávání prostřednictvím kategorií je vhodné kombinovat s vyhledáváním ve vzdělávacích materiálech i s použitím klíčových slov.

Pro zobrazení vzdělávacího materiálu, který jste si na portálu vyhledali, klikněte na tlačítko Náhled. Pokud si chcete zobrazit detailní informace o konkrétním materiálu, klikněte na jeho název nebo náhledový obrázek. Následně si můžete materiál zobrazit kliknutím na tlačítko Zobrazit nebo přímo na vzdělávací materiál.


2020 © EDULOGY, s.r.o. © Young Digital Planet S.A.
Všechna práva vyhrazena.

Přidejte se k nám na
Související stránky
www.eUlohy.cz
www.edulogy.cz
www.eskolkahrou.cz
www.tuul.cz

Upozornění

Před zveřejněním jakéhokoliv materiálu se prosím ujistěte, že jste si důkladně pročetli podmínky používání a ochrany osobních údajů a jste plně obeznámeni se všeobecnými podmínkami používání portálu eKabinet.cz.


Podmínky používání
Ochrana osobních údajů

Pokračovat